Książki idealne na prezent na komunię 2022!

ByDaniel

Książki idealne na prezent na komunię 2022!

Już niedługo rozpocznie się sezon komunijny, dlatego warto jak najszybciej zacząć rozglądać się za czymś wyjątkowym na prezent dla dzieciaków. To niezwykle wyniosły dzień dla wszystkich maluchów, dlatego upominek powinien być dla nich taką pamiątką, która zostanie z nimi na długie lata. Do czekoladek dobrze jest dołączyć na przykład książkę – może to być zarówno ilustrowana Biblia, jak i literatura dziecięca. Każdy egzemplarz można uzupełnić o drobną dedykacją prosto z serca. Jakie lektury sprawdzą się na prezent? 

Ilustrowana Biblia – idealny wybór na prezent dla dziecka!

Jeśli prezenty na komunię 2022 mają być związane z religią, jej historią i świętymi, to warto sięgnąć po ilustrowaną Biblię i inne książki około tematyczne. Ilustrowana Biblia to przyjemny, a przede wszystkim przystępny dla dzieci sposób, aby zapoznać się z chrześcijaństwem i zasadami samej wiary. Dzięki temu łatwiej będzie im zrozumieć to, w co wierzą i dlaczego wiara może być ważna w ich życiu. Równie ciekawe są książki o świętych, które będą dobrym dodatkiem do takiej Biblii. Przybliżą maluchom biblijne postacie, a także pokażą im, że to również byli ludzie i że oni też mają swoje historie. Na prezent idealnie sprawdzą się: 

– “Opowieści o świętych. Inspirujące przygody pełne łaski i odwagi” Wallace Carey
– “Ilustrowana Biblia dla dzieci” Gilbert Beers
– “Ilustrowana Biblia dla dzieci” Ferir Dominique Gauthier Dosimont

Książki, które sprawdzą się na prezent komunijny

Ciekawym prezentem komunijnym nie muszą być wyłącznie książki związane z religią. Na ten wyjątkowy dzień dobrym upominkiem może być także książka fabularna, która przekaże maluchowi wiele pozytywnych wartości. Takie lektury kształtują dzieci i pozwalają im lepiej zrozumieć świat, dlatego warto już teraz podarować im coś naprawdę ciekawego. Dobrymi książkami na prezent mogą być na przykład: 

– “Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery
– “Bambi. Opowieść leśna” Felix Salten
– “Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett
– “Czarka” Ludwika Woźnicka

About the author

Daniel administrator